Jak dobrać długą suknię do figury?

Uroczystości oraz rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że strojna, długa suknia pasuje każdej gwieździe, bez względu od figury czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie typy sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia wygląda wyjątkowo na pannie o potężnym wzroście, lecz wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zakładać ją w parze z butkami na wysokim obcasie. Obcasy powodują że prezentujemy się na potężniejsze, poza tym również polepszają look sylwetki – mając je na nogach pośladki są podniesione, i klatka piersiowa wypięta, co natychmiast wyszczupla talię.
Panny o sylwetce klepsydry muszą szukać modeli z gorsetem, który podkreśli biust oraz talię oraz wyeksponuje ładne ramiona. W tym wypadku świetnym wyborem byłaby długa suknia o syrenim kroju, czyli dopasowana na linii bioder oraz ud i rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie noszą 2 sexi klepsydry ze świata show biznesu – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka powinna ukrywać znaczne biodra oraz mocne uda, dlatego długa suknia dla niej musi przypominać kreację księżniczki z dopasowaną górą i rozkloszowanym dołem. Posiadając taką sylwetkę unikaj ciuchów typu „beza”, zdecydowanie fajne są fasony z dołem w formacie trapezu lub litery A, które zamaskują dół i zrównoważą proporcje.
Szczupła oraz wielka kolumna może sobie pozwolić na kreację ze skosami dodatkowo odsłaniającą wiele ciała, ale by dodać mu krągłości, musi być wykonana z nieco mocniejszego i mocnego materiału, który nada sylwetce kształt, zamiast mocno ją opasowywać. Doskonałym wyborem jest suknia błyszcząca lub wyhaftowana trójwymiarowymi deseniami.
Długa suknia dla panny o sylwetce jabłka musi mieć -prosty albo trochę rozkloszowany krój. Uwagę odwróci od środkowej części figury gorset z odcięciem pod biustem. W tym wypadku trzeba również szukać sukienek z znacznym dekoltem w kształcie litery V, który wizualnie wyszczupla figurę.
tekst pobrany ze strony sukienki wizytowe

Comments are closed.